Spółka cywilna - Blog - Pryzmat prawa - Kancelaria

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 32 307 00 45
MY ZAJMIEMY SIĘ PRAWEM, ABYŚ TY MIAŁ CZAS NA ROZWÓJ BIZNESU

Przejdź do treści

Menu główne:

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej – wady i zalety?

Kancelaria
Opublikowany przez w Spółka cywilna ·
Kiedy stajemy przed dylematem formy, w jakiej działalność gospodarcza będzie prowadzona, powinniśmy dokładnie zapoznać się z każdym typem. W pracy z Klientami, dbając o ich biznesy podkreślam, że tak jak nasze oczekiwań, plany zawodowe – często są zmieniane, tak też formy prowadzonej działalności gospodarczej wymagają zmiany i dostosowania do aktualnej sytuacji gospodarczej.

Spółka? cywilna - podobna do małżeństwa

Kancelaria
Opublikowany przez w Spółka cywilna ·
Regulacja spółki cywilnej została zawarta w przepisach Kodeksu cywilnego i nie podlega regulacjom zawartym w Kodeksie spółek handlowych, bowiem nie jest spółką handlową. Nie posiada przymiotu ani osoby prawnej ani jednostki organizacyjnej niebędącej osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną. Nie jest również samodzielnym przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy o działalności gospodarczej. Przedsiębiorcami są strony umowy – wspólnicy.

Sprawny przepływ kapitału

Kancelaria
Opublikowany przez w Spółka cywilna ·
Tags: Kapitał
Jak zapewnić firmie sprawny przepływ kapitału? Jak zapobiegać przestojom płatniczym w firmie? Czy umowa jest luksusem? Jak skutecznie prowadzić działania windykacyjne?

Spółka cywilna - podobna do małżeństwa

Kancelaria
Opublikowany przez w Spółka cywilna ·
Tags: Spółkacywilna
Regulacja spółki cywilnej została zawarta w przepisach Kodeksu cywilnego i nie podlega regulacjom zawartym w Kodeksie spółek handlowych, bowiem nie jest spółką handlową.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego