SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 32 307 00 45
PROSTE PRAWO
BEZPIECZNY
BIZNES
Przejdź do treści

Menu główne:

Usługi windykacyjne

Usługi windykacyjne – powierz sprawę profesjonalnej kancelarii

Windykacja, czyli dochodzenie roszczeń na drodze sądowej. Pojęcie to wywodzi się z czasów Cesarstwa Rzymskiego, gdzie funkcjonowała instytucja prawa rei vindicatio. Jej zadaniem było dążenie do odzyskiwania rzeczy, w której posiadaniu znalazła się osoba nieuprawniona. W czasach współczesnych windykacja regulowana jest prawnie i dochodzenie własności jest określane w obowiązujących przepisach. Usługi windykacyjne prowadzone przez Kancelarię są w pełni zgodne z prawem.

Czemu służy windykacja należności?

Windykacja należności ma za zadanie odzyskiwanie pieniędzy, od dłużnika bądź wierzyciela. Usługi windykacyjne polegają zatem na zastosowaniu środków prawnych mających doprowadzić do odzyskania należności, jest to rodzaj mediacji pomiędzy klientem a dłużnikiem. Czynności windykacyjne podzielić można na dwa rodzaje:
  • windykacje polubowną – jest to rodzaj czynności, który polega w głównej mierze na monitorowaniu dłużnika, co w efekcie ma doprowadzić do całkowitej spłaty należności. Może przybrać formę zdalną, czyli telefonicznego lub listownego upomnienia, bądź osobistą, czyli spotkania dłużnika z wierzycielem reprezentowanym przez kancelarię;
  • windykacje sądową – dochodzi do niej w chwili, kiedy zawiedzie pierwsza, bądź dłużnik nie wykazuje żadnych chęci współpracy. Droga sądowa zawsze kończy się uzyskaniem wyroku bądź nakazu zapłaty, który zostaje uzupełniony o klauzulę wykonalności. Wówczas staje się podstawą do komorniczej egzekucji.
Kancelaria Prawna KLG z siedzibą w mieście Gliwice świadczy usługi windykacyjne zarówno w formie polubownej, jak i sądowej. Strategia jaką przyjmujemy opiera się na wieloletniej praktyce polegającej na odzyskiwaniu należności. Wiemy, że im wcześniej zostanie podjęta decyzja o konieczności podjęcia działań windykacyjnych i o współpracy z kancelarią, tym większa szansa na skuteczne odzyskanie pieniędzy, często bez konieczności kierowania sprawy na drogę sodową.

Dlaczego warto skorzystać z usług Kancelarii Prawnej KLG?

Windykacja należności jest trudna i składa się z pewnych etapów, pewnych czynności, które muszą być podjęte w odpowiedniej kolejności. Znaleźć można wiele firm, które świadczą usługi tego typu, jednak często nadużywają one swojej pozycji. Tylko powierzenie sprawy doświadczonej i profesjonalnej kancelarii prawnej jest gwarantem wypełnienia czynności w zgodzie z literą prawa. Zapraszamy do Kancelarii Prawnej KLG, której siedziba znajduje się w mieście Gliwice.
  Polecamy Poradnik wierzyciela - http://blog.klgkancelaria.pl/poradnik-wierzyciela/Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego